FAQ

Zapoznaj się z naszym FAQ 

Koszt budowy systemu ogrzewania elektrycznego zależy od jego rodzaju oraz konstrukcji budynku.
W celu uzyskania precyzyjnej wyceny konieczne jest przygotowanie projektu ogrzewania.
Aby uzyskać darmowy projekt wraz z wycena proszę wysłać do nas zwymiarowane rzuty pomieszczeń wraz z planowaną zabudową na adres biuro@energofachowcy.pl

Aby otrzymać ofertę należy wysłać do nas projekt domu/rysunki szczegółowe.
biuro@energofachowcy.pl

Koszt ogrzewania jest uzależniony od parametrów materiałów użytych do ocieplenia budynku i wynikającego z nich zapotrzebowania na energię oraz systemu grzewczego który zostanie zamontowany.

Aby otrzymać przybliżony koszt ogrzewania należy wziąć pod uwagę charakterystykę energetyczną budynku która jest częścią każdego projektu budowlanego. Znajdziemy tam informację o zapotrzebowaniu na energię użytkową (EU). Podaną wartość wystarczy pomnożyć przez metraż użytkowy obiektu.

Przykład

• EU= 40kWh/m2 w skali roku

• Metraż użytkowy = 100m2

• 100m2 x 40kWh/m2 = 4000kWh w ciągu roku

• Oznacza to, że folia grzewcza powinna zużyć 4000 kwh w skali roku

• 4000kwh x 0,6zł (stawka za kilowatogodzinę prądu) = 2400zł

• Koszt ogrzewania w skali roku dla konkretnego przykładu wyniesie 2400zł.

Ogrzewanie akumulacyjne z wykorzystaniem tańszych taryf nocnych gwarantuje niższe koszty ogrzewania, natomiast pozostałe systemy dają większą dynamikę grzania i kontrolę nad temperaturą pomieszczeń.

W przypadku ogrzewania podczerwienią najpierw są ogrzewane wszystkie elementy wyposażenia. Inaczej mówiąc; każde ciało stałe występujące na drodze promieniowania cieplnego zostaje nagrzane, a następnie oddaje ciepło. Ogrzewanie podczerwienią działa więc na podobnej zasadzie, co występujące w przyrodzie ogrzewanie słoneczne. Promienie słońca też w pierwszej kolejności ogrzewają ziemię, budynki itd., które następnie oddają ciepło do powietrza.

W przypadku takiego ogrzewania nie dochodzi do cyrkulacji powietrza, a różnica między temperaturą podłogi a sufitu w tak ogrzewanych wnętrzach może wynosić około 2 stopnie. Zapewnia to wysoki komfort cieplny i jest przyjazne dla alergików.

Głównym źródłem energii cieplnej z folii grzewczej jest prąd elektryczny przepływający przez cząsteczki grafitu. Pod wpływem oporu elektrycznego cząsteczki grafitu wytwarzają energię cieplną w postaci promieniowania podczerwonego.

Mata jest to kabel grzewczy, odpowiednio wyprofilowany i przytwierdzony do elastycznej siatki wzmacniającej.
Stosuje się ją pod płytki, terakotę i gres.

Folia grzewcza montowana jest pod wszelkiego rodzaju podłogi pływające. Ma również zastosowanie przy ogrzewaniu sufitowym.

Kable grzewcze to produkt stosowany do ogrzewania akumulacyjnego. Kable zostają one rozłożone na warstwie izolacyjnej gruntu, a następnie zalane wylewką. Ciepło z kabli grzewczych przenika do wylewki i utrzymuje się przez kilka godzin po zakończeniu cyklu grzania.
Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, gdyż umożliwia korzystanie z prądu w godzinach tanich taryf nocnych, kiedy koszt prądu jest zwykle dużo niższy niż w dzień.

Konieczne jest osadzenie głębokiej puszki podtynkowej (min. fi60) do zainstalowania termostatów oraz doprowadzenie zasilania 230V kablem 3 x 2,5m2 wraz z kanałem kablowym (peszel) wyprowadzonym do powierzchni grzewczej.

W przypadku instalacji podłogowej – Usunięcie wszelkich materiałów z podłóg oraz przygotowanie czystych i gładkich podłóg. Rozłożenie styropianu na podłodze w przypadku systemu akumulacyjnego.

W przypadku instalacji sufitowej – przygotowanie konstrukcji sufitowej do montażu płyt GK oraz rusztu z profili aluminiowych z rozstawem osi co 40cm od środka profilu.

W przypadku odpowiednio wykonanego montażu systemu ogrzewania elektrycznego nie ma prawa dojść do jakiejkolwiek awarii, chyba że element grzewczy zostanie uszkodzony mechaniczne. Poza tym w każdym domu instalację elektryczna chroni zabezpieczenie różnicowoprądowe, która ma za zadanie wyłączyć całe zasilanie w przypadku jakiegokolwiek zwarcia.

Folie grzewcze mogą ulec jakiemukolwiek uszkodzeniu tylko w przypadku, gdy zostaną przebite lub przewiercone. W takim przypadku przestaje działać tylko jedna z 25-centymetrowych sekcji pojedynczego paska folii. W przypadku uszkodzenia miedzianego przewodu znajdującego się po obu bokach folii przestaje pracować cały pasek chyba, że folie zostały połączone szeregowo. W tym przypadku przestaje funkcjonować cała strefa grzewcza. Dlatego niezwykle ważny jest montaż realizowany przez wyspecjalizowana ekipę monterską.

Kable oraz maty mogą ulec tylko mechanicznemu uszkodzeniu. W przypadku ich przecięcia przestają funkcjonować.

Co się stanie w przypadku zalania?

W przypadku dobrze wykonanej instalacji przy zalaniu nie ma obaw o jakąkolwiek awarie. W przypadku zwarcia lub przebicia napięcia zadziała zabezpieczenie różnicowoprądowe znajdująca się w skrzynce rozdzielczej.

  • • Systemy folii grzewczych HeatDecor 10 lat
    • Systemy folii grzewczych HeatDecor premuim 25 lat
    • Produkty ELEKTRA 20 lat
    • Sterowniki elektroniczne 2 lata
    • Grzejniki ścienne i sufitowe 2 lata

W przypadku domów do 120m2 montaż trwa 1 – 2 dni, w domach o powierzchni od 120m2 do 240m2 2-3 dni natomiast w domach powyżej 240m2 czas montażu ustalany jest indywidualnie.

Aplikacje, z jakich korzystamy są darmowe i możemy zainstalować je na dowolne urządzenie zarówno na system IOS jak i Android.

Poniżej linki do aplikacji:

Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smart&gl=PL

App Store

https://apps.apple.com/pl/app/tuya-smart/id1034649547

Tak jak najbardziej, natomiast ogrzewanie elektryczne oraz instalacja fotowoltaiczna są dwoma niezależnymi systemami. Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię która jest zużywana przez wszystkie urządzenia elektryczne w domu włącznie z ogrzewaniem. W przypadku braku zużycia nadmiar energii trafia do sieci i jest rozliczany według aktualnego systemu rozliczeniowego.

TAK! W przypadku istniejących budynków można rozłożyć folie lub maty na istniejących podłogach lub zastosować inny sposób montażu. Ważne jest aby przygotowanie instalacji skonsultować z naszym specjalistą.

Nasze systemy grzewcze poprzez swoją konstrukcje oraz zastosowaną technologie nie wymagają serwisowania.

Skontaktuj się z nami!